IP SERVERU: PUBLIC-TS3.CZ        VERZE SERVERU: 3.2.0        LIMIT SLOTŮ: 512

Výročí serveru

Včera tj. 30.4.2018 jsme oslavili 8 let, co běží náš současný TeamSpeak 3 server, spuštěn byl 30.4.2010 v 13:30:18. Kromě toho je to již neuvěřitelných 13 let, kdy jsme náš projekt spustili.

Číst dál: Výročí serveru

TeamSpeak server verze 3.1

TeamSpeak se rozhodnul po dlouhých přípravách vydat novou verzi TS3 serveru konkrétně 3.1.

Tato aktualizace nemá prakticky žádné pozorovatelné změny pro běžné uživatele a dochází k ni zejména z důvodu boje společnosti TeamSpeak s nelegálními servery. V této verzi je totiž zcela přepracován systém licencování a komunikace TS3 serveru s licenčními servery.

Z tohoto důvodu je nově nutné mít verzi TS3 klienta 3.1.7., nebo vyšší, abyste se mohli připojit na TS3 server s verzí 3.1.

Pokud se nemůžete připojit, doporučujeme provést ruční aktualizaci a to buď přímo v TS3 klientovi

Help -> Check for Update,

nebo stažením TS3 klienta z oficiální stránky TeamSpeaku http://teamspeak.com/en/downloads.html

updatets3

 

Změna IP - detaily

Vážení uživatelé,

někteří z Vás si jistě všimli, že 13.5. proběhl přesun TeamSpeak serveru do jiné lokality. Pro Vás, kteří využíváte námi poskytovanou IP adresu public-ts3.cz se nic nemění, pokud jste však z nějakého důvodu využívali číselnou IP adresu, tak toto již dále není bohužel možné. Prosíme Vás tedy, abyste si jako adresu nastavili adresu public-ts3.cz a využívali pouze tuto.

 

Jistě Vás také zajímá, proč k této změně došlo takto nečekaně a neplánovaně. Situace je taková, že v rámci konkurenčního boje na nás byly vedeny cílené DDoS útoky, které měly za cíl, abyste začali využívat jiný TS3 server. Detailní analýzou logů a trafficu se nám podařilo zjistit pravděpodobného pachatele útoků, a nyní probíhají přípravy k podání trestního oznámení a dalších právních kroků.

 

Nyní se však vrátíme k přesunu, využivali jsme velmi moderní Cloudovou platformu v Brně, včetně Anti-DDoS ochrany, bohužel jsme však nemohli přímo ovlivnit konfiguraci této ochrany, ani sítě. Z tohoto důvodu se stávalo, že některé typy útoku mohly projít až na server a způsobit problémy. Vzhledem k dlouhodobé nespokojenosti s amatérským přístupem a fungováním společnosti, která zajišťovala hosting jsme byli nuceni data přesunout. Naštěstí jsme pro případ nouze měli předem připravenou záložní lokalitu, a tak přesun zabral jen několik desítek minut.

V této chvíli fungujeme také v Cloudu, avšak s výrazně většími možnostmi ovlivněním jeho chodu. Máme vyhrazený značně předimenzovaný hardware možností určitých síťových úprav i úprav pravidel samotné Anti-DDoS ochrany, která nyní zahrnuje několik vrstev, které na sebe navazují. Navíc jsou packety analyzovány na všech dostupných síťových vrstvách a logovány, pro případné porovnání a automatické hledání podobností v případě útoků pro snadnější vystopování případných dalších pachatelů.

 

Chtěli bychom se Vám omluvit za komplikace, které jste mohli v minulých dnech zaznamenat a věříme, že budete náš server využívat i nadále a nepodlehnete nátlaku této trestné činnosti. Děkujeme za pochopení.

Blíží se verze TS3 server 3.1

Již brzy by mělo dojít k vydání nové verze TeamSpeak 3 serveru ve verzi 3.1. Tato nová verze přináší několik novinek nejen pro správce, ale také pro uživatele.

U této verze dojde ke dvěma podstatným novinkám.

 

1. Od verze 3.1 by měl TeamSpeak 3 server plně podporovat také nově zaváděné adresy typu IPv6, pro uživatele využívající klasické IPv4 se tímto však nic nemění.

 

2. Změna licencování TeamSpeak. TeamSpeak se rozhodl ve verzi 3.1 přepracovat licenční systém, nově bude probíhat ověřování legálního provozu serveru jiným způsobem. Z tohoto důvodu budou také vydány nové licenční klíče, které by měly TS3 servery stáhnout automaticky.

Z pohledu uživatele je nejpodstatnější, že společně s TS3 serverem ve verzi 3.1 vyjde také nová verze TS3 klienta, s touto verzí TS3 klienta nebude možné se již připojit na starží verze TS3 serverů. Důvodem je, aby se již nebylo možné připojit na nelegálně provozované TS3 servery, které nebudou moct provést aktualizaci.

Změna IP

Omlouváme se, avšak po opakované a do nebe volající neschopnosti společnosti Master Internet proběhl neplánovaný přesun TS3 serveru.

Děkujeme za pochopení