IP SERVERU: PUBLIC-TS3.CZ        VERZE SERVERU: 3.5.0        LIMIT SLOTŮ: 512

Změna IP - detaily

Vážení uživatelé,

někteří z Vás si jistě všimli, že 13.5. proběhl přesun TeamSpeak serveru do jiné lokality. Pro Vás, kteří využíváte námi poskytovanou IP adresu public-ts3.cz se nic nemění, pokud jste však z nějakého důvodu využívali číselnou IP adresu, tak toto již dále není bohužel možné. Prosíme Vás tedy, abyste si jako adresu nastavili adresu public-ts3.cz a využívali pouze tuto.

 

Jistě Vás také zajímá, proč k této změně došlo takto nečekaně a neplánovaně. Situace je taková, že v rámci konkurenčního boje na nás byly vedeny cílené DDoS útoky, které měly za cíl, abyste začali využívat jiný TS3 server. Detailní analýzou logů a trafficu se nám podařilo zjistit pravděpodobného pachatele útoků, a nyní probíhají přípravy k podání trestního oznámení a dalších právních kroků.

 

Nyní se však vrátíme k přesunu, využivali jsme velmi moderní Cloudovou platformu v Brně, včetně Anti-DDoS ochrany, bohužel jsme však nemohli přímo ovlivnit konfiguraci této ochrany, ani sítě. Z tohoto důvodu se stávalo, že některé typy útoku mohly projít až na server a způsobit problémy. Vzhledem k dlouhodobé nespokojenosti s amatérským přístupem a fungováním společnosti, která zajišťovala hosting jsme byli nuceni data přesunout. Naštěstí jsme pro případ nouze měli předem připravenou záložní lokalitu, a tak přesun zabral jen několik desítek minut.

V této chvíli fungujeme také v Cloudu, avšak s výrazně většími možnostmi ovlivněním jeho chodu. Máme vyhrazený značně předimenzovaný hardware možností určitých síťových úprav i úprav pravidel samotné Anti-DDoS ochrany, která nyní zahrnuje několik vrstev, které na sebe navazují. Navíc jsou packety analyzovány na všech dostupných síťových vrstvách a logovány, pro případné porovnání a automatické hledání podobností v případě útoků pro snadnější vystopování případných dalších pachatelů.

 

Chtěli bychom se Vám omluvit za komplikace, které jste mohli v minulých dnech zaznamenat a věříme, že budete náš server využívat i nadále a nepodlehnete nátlaku této trestné činnosti. Děkujeme za pochopení.